Pravidla badmintonu

Kurt
V badmintonu je velmi důležité rozlišovat kurt pro dvouhru a pro čtyřhru. Oba dva mají stejnou délku a to 13,40 m, ale co se týče šíře, tak ta už je rozdílná. U dvouhry má kurt na šířku 5,18 m a u čtyřhry je 6,10 m široký. Všechny čáry musí být na sebe kolmé, čili musí spolu svírat pravý úhel. Šířka čar je dána 40 mm. Standartní barva čar je žlutá nebo bílá, to aby byly na kurtu přehledné a snadno viditelné. Sloupky na kterých je ukotvena síť jsou vysoké 1,55m. Nesmí zasahovat do dvorce a jsou vždy umístěny na postranních čarách pro čtyřhru.

Míček
Badminton se hraje s míčkem, přičemž existují dva druhy míčků. Ty kvalitnější jsou vyrobeny z pravého husího peří (na jeden je zapotřebí 16 brk), míčky s horšími letovými vlastnostmi, na druhou stranu ale s delší trvanlivostí, jsou plastové. Míček musí být o hmotnosti od 4,74 do 5,50 gramů, u plastového jsou povoleny výjimky o 10 % celkové váhy. Délka per musí být jednotná v rozmezí od 62 do 70 mm, měřeno od konce pera k horní části základny. Nevýhodou péřových míčů je vyšší cena a nižší trvanlivost (na vrcholových turnajích dokáží hráči během jednoho zápasu spotřebovat i 27 péřových míčků).

Hra
Při hře dva soupeři, nebo dvě dvojice odpalují přes síť pomocí rakety opeřený míček a snaží se donutit protivníka k chybě. Na rozdíl od tenisu se zde míček neodráží od země a je hrán vždy přímo z „voleje“, tzv. bez dopadu. Cílem hry je umístit míč přes síť do pole tak, aby jej soupeř nezasáhl (nebo se dotkl soupeře či jeho oděvu). Chybou je zahrání míčku mimo vymezené území nebo neodehrání protivníkem správně zahraného míčku .Další Chybou je tedy, pokud míč spadne do sítě nebo mimo pole soupeře. Míč, který dopadl na čáru, se hodnotí jako platný. Situace, kdy se míček dotkne sítě a skončí na straně soupeře, takzvané „prasátko“, je v badmintonu povolena (i při podání). Jako nový míč se považuje stav, kdy se míček zachytí na vrcholu sítě, nebo přejde přes síť a potom se v ní zachytí (pokud se nejedná o podání).

Podání
Podávající hráč stojí v obdélníku pro podání (při sudém počtu jeho bodů v pravém, při lichém počtu v levém) a musí míček odehrát do protilehlého obdélníku, při čtyřhře zkráceného o 0,76 metru. Při podání musí být úder do míčku veden pod úrovní pasu (spodní žebro) a raketa se musí nejdříve dotknout špičky míčku. Pokud ve čtyřhře podávající strana získá bod, pokračuje v podání stejný hráč, ale z opačného obdélníku. Tím pádem podává na druhého protivníka. Při ztrátě podání podávají protihráči ze stejného postavení, v jakém stáli při svém posledním podání (tím pádem podává hráč, který minule nepodával). Podávajícího v prvním setu určí los (kdo vyhraje, může si vybrat stranu, podání nebo příjem). V dalším setu podává hráč, který vyhrál minulý set.

Počítání
Všechny hry se hrají na dva vítězné sety do 21 bodů a strana, která vyhrála výměnu, vždy získává bod. Opouští se tedy pravidlo o ztrátování. Za stavu 20:20 se pokračuje ve hře, dokud jedna strana nedosáhne dvoubodového vedení, za stavu 29:29 vítězí strana, která dosáhne 30. bodu. Strana, jež vyhrála set, začíná podáním v následujícím setu. V okamžiku, kdy jedna strana docílí 11 bodů, mají hráči k dispozici 60sekundovou přestávku. Mezi prvním a druhým i mezi druhým a třetím setem je hráčům k dispozici dvouminutová přestávka. Ve čtyřhrách přestává platit systém dvou podání, každá strana má pouze jedno.